Cykl, po który warto sięgnąć!

Kroniki Diuny” to niezwykły i dziś już legendarny cykl powieści science fiction, którego autorem jest Frank Herbert. Seria ta, którą zachwycają się kolejne pokolenia czytelników już od ponad pięćdziesięciu lat, składa się z sześciu następujących tomów: “Diuna”, “Mesjasz Diuny”, “Dzieci Diuny”, “Bóg Imperator Diuny”, “Heretycy Diuny” oraz Diuna: Kapitularz”.

Historia, którą opowiedział Herbert w swoim cyklu, zachwyca nie tylko rozmachem oraz światem, który autor stworzył, ale również samymi bohaterami oraz opowieścią. Cały cykl to ponadczasowa epopeja science fiction, która skupia się na historii pustynnej planety Arrakis, która jest źródłem najważniejszego surowca we wszechświecie, czyli melanżu. Substancja ta, nie tylko znacznie wydłuża długość życia, ale również umożliwia podróże międzygwiezdne. W świecie stworzonym przez Herberta ten, kto kontroluje wydobycie melanżu, kontroluje wszechświat. Dlatego też wszystkie szlacheckie rody robią wszystko, aby to im przypadła w lenno planeta Arrakis. Jednak Arrakis to nie tylko nagroda, jak zdaje się wielu, planeta ta to również zabójcza pułapka, o czym przekona się już w pierwszym tomie szlachetny ród Atrydów, który ma zacząć władać Arrakis.

Frank Herbert – biografia pisarza

Twórca jednego z najlepszych cykli science fiction, w historii literatury, jakim był Frank Herbert, urodził się w 1920 roku. Ten genialny pisarz i prawdziwy wizjoner, wydał pierwszą część cyklu “Kroniki Diuny” w 1965 roku. Powieść ta zdobyła liczne prestiżowe nagrody literackie w tym” Nagrodę Hugo” oraz “Nagrodę Nebula”. Herbert w swoich dziełach bardzo mocno skupiał się na naturze człowieka.

Cyklem, który przyniósł Herbertowi międzynarodową sławę była seria powieści science fiction, zatytułowana “Kroniki Diuny”, w której skład wchodzą następujące pozycje:

– “Diuna” (1965),

– “Mesjasz Diuny” (1969),

– “Dzieci Diuny” (1976),

– “Bóg Imperator Diuny” (1981),

– “Heretycy Diuny” (1983),

– oraz Diuna: Kapitularz” (1985).