Fenomenalny cykl powieści science fiction, po który warto sięgnąć!

Kroniki Diuny” to sześciotomowy cykl powieści science fiction, napisany przez Franka Herberta. Cała seria składa się z następujących tomów:

– “Diuna” (1965),

– “Mesjasz Diuny” (1969),

– “Dzieci Diuny” (1976),

– “Bóg Imperator Diuny” (1981),

– “Heretycy Diuny” (1983),

– oraz Diuna: Kapitularz” (1985).

Frank Herbert, w swoim cyklu, przenosi czytelników w odległą przyszłość, w której ludzkość skolonizowała kosmos. W przyszłości tej najcenniejszą substancją jest melanż, który wydłuża życie oraz umożliwia podróże międzygwiezdne. Jedyną planetą, na której można wydobywać melanż, jest Arrakis. Planetę tę, chce kontrolować każdy z arystokratycznych rodów, gdyż ten, kto sprawuje nadzór nad wydobyciem melanżu, ten kontroluje wszechświat. W pierwszym tomie tego fenomenalnego cyklu ród Atrydów udaje się na pustynną planetę Arrakis, aby na rozkaz imperatora objąć nad nią kontrolę.

Frank Herbert – biografia niezwykłego pisarza

Frank Herbert był amerykańskim pisarze i prawdziwym wizjonerem, który urodził się 8 października 1920 roku. Herbert jest jednym z najwybitniejszych pisarzy science fiction, w historii literatury, który stworzył legendarny cykl powieści science fiction, zatytułowany “Kroniki Diuny”. Seria “Kroniki Diuny” to sześciotomowy cykl, którego pierwszy tom został wydany w 1965 roku. “Diuna”, zdobyła dwie bardzo renomowane nagrody literackie, czyli “Nagrodę Hugo” oraz “Nagrodę Nebula”. Frank Herbert zmarł 11 lutego 1986 roku w Madison. Literackie dziedzictwo Herberta postanowił kontynuować jego syn Brian Herbert, który pisze kolejne powieści w stworzonym przez jego ojca uniwersum.

Cykl “Kroniki Diuny” dostępny w Taniej Książce, który jest jednym z najpopularniejszych cykli science fiction w historii literatury, składa się z następujących tomów:

– “Diuna” (1965),

– “Mesjasz Diuny” (1969),

– “Dzieci Diuny” (1976),

– “Bóg Imperator Diuny” (1981),

– “Heretycy Diuny” (1983),

– oraz Diuna: Kapitularz” (1985).