“Kroniki Diuny”, czyli legendarny cykl, który zachwyca miliony czytelników od ponad pięćdziesięciu lat!

Kroniki Diuny” to sześciotomowy cykl autorstwa Franka Herberta, który składa się z następujących tomów:

– “Diuna” (1965),

– “Mesjasz Diuny” (1969),

– “Dzieci Diuny” (1976),

– “Bóg Imperator Diuny” (1981),

– “Heretycy Diuny” (1983),

– oraz Diuna: Kapitularz” (1985).

Seria ta to ponadczasowa opowieść, która przenosi czytelników do odległej przyszłości, w której arystokratyczne rody, pragną kontrolować pustynną planetę Arrakis, na której wydobywana jest najcenniejsza substancja we wszechświecie, czyli melanż. Frank Herbert, w tej serii skupia się przede wszystkim na naturze człowieka. Historia, którą autor przedstawił w swoim cyklu, pełna jest doskonale napisanych bohaterów oraz wybitnych dialogów. Jednak największą siłą całej serii, jest przede wszystkim świetnie skonstruowana fabuła, która już od pierwszych stron pierwszego tomu, wciąga do tego stopnia, że nie sposób się oderwać od lektury tego cyklu.

Frank Herbert – biografia niezwykłego pisarza, który stworzył legendarny już dzisiaj cykl “Kroniki Diuny”

Frank Herbert był jednym z najwybitniejszych amerykańskich pisarzy w historii literatury science fiction, który urodził się 8 października 1920 roku. Pisarz ten stworzył fenomenalny cykl zatytułowany “Kroniki Diuny”, który od ponad pięćdziesięciu lat zachwyca kolejne pokolenia czytelników na całym świecie. Pierwsza powieść, wchodząca w skład tego cyklu, czyli “Diuna” została wydana w 1965 roku i zdobyła dwie prestiżowe nagrody – “Nagrodę Hugo” oraz “Nagrodę Nebula” Frank Herbert zmarł 11 lutego 1986 roku w Madison.

Uznawany dzisiaj za klasykę literatury science fiction, cykl “Kroniki Diuny”, składa się z następujących tomów:

– “Diuna” (1965),

– “Mesjasz Diuny” (1969),

– “Dzieci Diuny” (1976),

– “Bóg Imperator Diuny” (1981),

– “Heretycy Diuny” (1983),

– oraz Diuna: Kapitularz” (1985).