mod_vvisit_counterOd 1 IX 2011r.879327

niedziela, 05 listopada 2017 06:07

Ogłoszenia 2017-11-05

I.Za nami

Uroczystości wszystkich Świętych i dnia zadusznego.

1.    Uroczystość Wszystkich Świętych -  Bóg zapłać za wspólną modlitwę w samym dniu uroczystości i przez oktawę. Bóg zapłać także tym, którzy w sposób odpowiedzialny pozbywali się śmieci i odpadów cmentarnych.

2.    Bóg zapłać osobom kwestującym na cmentarzu. Zebranych zostało 1623,50 zł. To prawie dokładnie tyle co w zeszłym roku. Bóg zapłać i kwestującym i ofiarodawcom.

3.    W piątek odwiedziłem chorych. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie.

4.    Wczoraj odbyło się pierwsze w tej serii Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwa będą odprawiane w ciągu najbliższych czterech miesięcy ( do marca ) w pierwsze soboty miesiąca po południu.

II.Dzisiaj

1.    I niedziela miesiąca. Przypominam o zmiankach różańcowych. Intencje zamieszczone są w informatorze.

2.    Po Mszy św. o godz. 10:00 zmianka Młodzieżowego Kółka Różańcowego – na plebanii, na małej salce.

3.    A także spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii ( na plebanii )

4.    O godz. 15:00 nieszpory żałobne w intencji kapłanów i nauczycieli, którzy pracowali w naszej parafii. Na zakończenie różaniec z procesją na cmentarz.

1.    We środę ostatni dzień oktawy Wszystkich Świętych. W czasie oktawy codziennie wieczorem chodzimy z procesją modlitewną na cmentarz.

2.    Od czwartku zaś rozpoczynamy różaniec za zmarłych we wioskach. Porządek zamieszczony jest w informatorze.

3.    Centralnym wydarzeniem nadchodzącego tygodnia będzie uroczystość 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Jest to uroczystość która powinna nas jednoczyć choćby w poczuciu wdzięczności, że nasze pokolenie nie musi bić się o niepodległość, oddawać za nią życia. Uroczystości w Borowiu rozpoczną się Mszą św. o godz. 11:00.

4.    Jednym ze znaków naszej tożsamości są nasze barwy narodowe. Dzień niepodległości to właśnie taki czas by wywiesić flagi biało-czerwone.

IV.W przyszłą niedzielę

1.    W całej Polsce zbiórka do puszek na pomoc prześladowanym wspólnotom Kościelnym.

2.    Natomiast Taca przeznaczona jest na potrzeby parafii.

3.    Po Mszy św. o godz. 10:00 – spotkanie z kandydatami i ich rodzicami.

V.Inne

1.    Dzięki wsparciu pana Wójta organizujemy w naszej parafii kolejne warsztaty dla Ojców. Wcześniejsze były trzy lata temu. Informacja, warunki oraz zapisy przez stronę internetową. Liczba miejsc mocno ograniczona. Warsztaty odbędą się 19 listopada w niedzielę.

2.    Dzierżawa ziemi przy kościele