mod_vvisit_counterOd 1 IX 2011r.879327

sobota, 18 listopada 2017 15:42

Ogłoszenia 2017-11-12

I. Za nami

a.    W ubiegłą niedzielę - Nieszpory za zmarłych księży i nauczycieli. Bóg zapłać tym, którzy znaleźli czas na tę wspólną modlitwę.

b.    Zakończyliśmy oktawę Wszystkich Świętych i procesje na cmentarz z racji oktawy. Bóg zapłać za wspólną modlitwę

c.    Zaczęliśmy różaniec na wioskach. W najbliższym tygodniu wg porządku podanego w informatorze. Myślę, że nie jest zbyt wygórowanym oczekiwaniem, aby w tej modlitwie wzięło udział po jednym przedstawicielu domu lub rodziny.

d.    Wczoraj uroczystość Dnia Niepodległości. Dzień ten zaznaczy się na trwałe w naszej lokalnej rzeczywistości. Został odsłonięty i poświęcony pomnik w parku przed starym kościółkiem. Pomimo przenikliwego chłodu i deszczu wiele osób wytrwało i cieszyło się przepięknymi występami dzieci, chóru i naszej orkiestry. Gratuluję i dziękuję.

II.Dzisiaj

1.    W całej Polsce zbiórka do puszek na pomoc prześladowanym wspólnotom Kościelnym.

2.    Natomiast Taca przeznaczona jest na potrzeby parafii.

3.    Po Mszy św. o godz. 10:00 – spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami, a po 12:00 Zmianka różańca rodziców za dzieci i spotkanie z rodzicami dzieci I komunijnych.

1.    Pan organista rozpoczyna roznoszenie opłatków. Harmonogram w informatorze.

2.    W najbliższą sobotę – 18 listopada – dzień seniora. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 11:00 a później dalsze spotkanie w GOK.

3.    Także w najbliższą sobotę 18 listopada – liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkównej. Jak zwykle wieczorem o godz. 19:45 Msza św. a później o godz. 20:20 różaniec transmitowany na falach Katolickiego Radia Podlasia. Zapraszam do przedstawiania swoich intencji przez wstawiennictwo bł. Karoliny.

IV.W przyszłą niedzielę

1.    Dzięki wsparciu pana Wójta organizujemy w naszej parafii kolejne warsztaty dla Ojców. Wcześniejsze były trzy lata temu. Informacja, warunki oraz zapisy przez stronę internetową. Liczba miejsc mocno ograniczona. Warsztaty odbędą się w przyszłą niedzielę.

2.    Po Mszy św. o godz. 10:00 zmianka Kółka Różańcowego dzieci.

V.Inne

1.    Dzierżawa ziemi przy kościele

2.    Zmarła Śp Leokadia Pasik – wieczny odpoczynek …