mod_vvisit_counterOd 1 IX 2011r.879327

1.   W ubiegłą niedzielę

a)   Przeżywaliśmy Uroczystość Chrystusa Króla - dziękuję za dekorację krzyża

2.   W tygodniu

a)    Odwiedziłem chorych. Ze względu na krótki adwent były to odwiedziny świąteczne.

b)   Za nami także I sobota miesiąca. Bóg zapłać za wspólną modlitwę.

c)    Ubiegły tydzień bogaty był w wydarzenia gospodarcze i organizacyjne.

d)   Dziękuję p. Agnieszce Baran i Beacie Belkiewicz oraz p. Ani za uwicie wianków adwentowych.

e)    Od ponad dwóch lat borykaliśmy się z ciągłymi awariami dzwonów elektronicznych. Ostatnio całkiem się posypały. Dlatego podjąłem decyzję o zakupie nowego sterownika dzwonów. Głośniki na wierzy zostały stare. Zdaje się, że będą nam jeszcze mogły służyć. Dzwony zostały zainstalowane. Nie dostałem jeszcze faktury ale koszt z instalacją i oprzyrządowaniem będzie wynosił ok. 4 tys. złotych. Prędzej czy później i tak trzeba to było zrobić.

f)     W tygodniu został przeczyszczony piec w dolnej zakrystii a przy okazji zostały na ścianie położone kafelki. Czeka nas jeszcze budowa wyprowadzenia spalin ponad dach. Kominki są przygotowane trzeba tylko zrobić samo wyprowadzenie. Bóg zapłać p. Marcinowi Zającowi i Sławomirowi Gacowi za przeprowadzenie tych prac.

g)   Jesteśmy przy końcu przygotowań platformy pod figurę Matki Bożej. Platforma jest solidna i wymagała wiele pracy. Bóg zapłać p. Ksaweremu oraz p. Czarkowi Baranowi i Tomkowi Baranowi. Dziękuje także za prace stolarskie p. Jerzemu Zboinie.

h)   Najbardziej kosztowym wydarzeniem tygodnia była dostawa elementów okien na wschodnią stronę kościoła. Dziękuję p. Tadeuszowi Kalinowskiemu i p. Ksaweremu za rozładunek. W tej chwili do zapłaty za elementy pozostało 18 tys. zł. Myślę, że zapłacimy tę należność ofiarami z kolędy.

II.Dzisiaj

1.    I niedziela adwentu.

2.    Po Mszy św. o godz. 10:00 w starym kościółku wyświetlany będzie film „Teraz i w godzinę śmierci”opowiadający o cudach różańcowych na całym świecie.

3.    I niedziela miesiąca – suma za zmarłych polecanych w wypominkach. Przypominam o zmiankach różańcowych.

4.    Adwentowa Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19:00 do 21:00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

5.    Sprzedaż świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

1.    Wraz z adwentem rozpoczynają się rekolekcje w dekanacie i spowiedź. Jutro spowiadamy w Garwolinie. Przez adwent, święta do zakończenia kolędy, czyli do połowy stycznia będziemy z Ks. Kamilem trudno uchwytni na plebanii i w kancelarii. Proszę wziąć to pod uwagę planując załatwienie pilnych spraw. Proszę o odpowiednio wcześniejsze skontaktowanie się telefoniczne.

2.    Zapraszałem do zorganizowania pokazu filmu „Teraz i w godzinę śmierci” na wioskach. Zgłosiły się dwie wioski. Jutro, czyli w poniedziałek o godz. 19:00 pokaz filmu w Brzuskowoli w nowej świetlicy a we wtorek w Filipówce o 19:30

3.    Od wtorku zaczynamy Roraty. Tradycyjnie, po ciemku, dlatego zabieramy do kościoła lampiony. Niech będzie to światło naturalne: lampa lub świeca. Latarki schowajmy do kieszeni. We wtorek po Mszy św. śniadanie dla dzieci szkolnych na plebanii.

4.    We środę – bardzo sympatyczny dzień – św. Mikołaja

5.    We Czwartek – pierwsze spotkanie Adwentowego Kręgu Biblijnego. Trzy kolejne czwartki adwentu to trzy spotkania z Biblią. Każde z nich będzie składało się z dwóch części: pierwsza – krótki wykład na temat, dlaczego i jak czytać Słowo Boże przygotowany przez naszych gości, druga – refleksja nad słowem Bożym z najbliższej niedzieli. Pierwszy Krąg we czwartek o godz. 19:15

6.    Rekolekcje - W piątek rozpoczynamy nasze rekolekcje. Program zamieszczony jest w informatorze i wywieszony w gablocie. Spowiedź jak zwykle 30 min. przed Mszą. W tym roku rekolekcje będzie prowadził ks. Waldemar Pawelec – proboszcz parafii Matki Bożej w Dowbyszu na Ukrainie. Ci którzy wybiorą się dzisiaj na film będą mogli zobaczyć ks. Waldemara w akcji.

7.    W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na wieczór zaplanowaliśmy procesje fatimską ulicami Borowia. Jak mówiłem, jest już prawie przygotowana platforma na figurę. Jest dość ciężka i z pewnością panie będą miały trudność, żeby ją nieść. Liczę na mężczyzn.

8.    Tego dnia z racji Uroczystości nie obowiązuje nakaz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

9.    Plan roznoszenia opłatków przez p. organistę zamieszczony jest w informatorze.

IV.W przyszłą niedzielę

1.    W przyszła niedzielę – dzień solidarności z katolikami na wschodzie. Zbiórka do puszki.

2.    Wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana przez KSM

V.Inne

1)   Tradycyjnie będę prosił ojców dzieci I komunijnych o pomoc w dekoracji kościoła na Boże Narodzenie. Harmonogram podam w rekolekcje i będę próbował kontaktować się telefonicznie ustalając konkretne prace.

2)   W sprawie choinek, gdyby ktoś chciał ofiarować, proszę kontaktować się z p. Ksawerym

Poprawiony: sobota, 09 grudnia 2017 11:03