Msze Święte w parafii :

niedziela, 17 grudnia 2017 06:45

Ogłoszenia 2017-12-17

I.W ubiegłym tygodniu

1.    Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc Katolikom na Wschodzie Zebraliśmy 1531 zł. Grosz został przekazany na właściwe konto.

2.    Za nami kolejne roraty – We wtorek i sobotę ostatnie roraty. Żeby nam adwent nie przeszedł przed nosem bez rorat. Po roratach w sobotę podsumowanie udziału dzieci w tym nabożeństwie. Prosimy o przyniesienie ze sobą wyklejonych choinek.

3.    Bóg zapłać za ofiarowane choinki. Tomasza Barana i Filipa Sitka z Chromina oraz Joanny Miszta z Starej Brzuzy. Bóg zapłać p. Tadeuszowi Kalinowskiemu za pomoc przy postawieniu choinek przed kościołem. Całą akcją choinkową kierował p. Ksawery – Bóg zapłać. Dziękuję ojcom dzieci które przygotowują się do I komunii. Wczoraj silna ekipa bardzo sprawnie udekorowała kościół. Skład ekipy dorosłej wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.

4.    Dziękuję także ekipie młodzieżowej.

5.    Kończymy przygotowania we środę.

6.    Uszczelnialiśmy okna.

II.Dzisiaj

1.    Po Mszy św. o godz. 10:00 zmianka dziecięcego Kółka Różańcowego.

2.    Dzisiaj – jeszcze wieczorem Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca. Także możliwość spowiedzi.

3.    Sianko

III.Przyszły tydzień

1.    Jutro, w poniedziałek, o godz. 20:20 jak zwykle 18 dnia miesiąca różaniec przez przyczynę bł. Karoliny transmitowany przez Katolickie Radio Podlasie. Zapraszamy do włączenia się do Różańca poprzez osobiste uczestnictwo w kościele, ale także poprzez przygotowanie intencji. Polećmy w sposób szczególny dzieci przygotowujące się do I komunii. Pod chórem są wyłożone kartki specjalnie przygotowane do wypisywania intencji na różaniec przez wstawiennictwo bł. Karoliny.

2.    Najbliższy tydzień to bezpośrednie przygotowanie do Bożego Narodzenia. Jeżeli ktoś chciałby skorzystać z sakramentu pokuty zapraszamy codziennie 30 min. przed Mszą św., natomiast w piątek i sobotę dodatkowo spowiedź będzie w godz. 19:30 - 20:30 a w Wigilię, czyli w niedzielę przed pasterką w godz. 22:30 - 23:30.

3.    W środę zbiórka ministrantów tak jak w informatorze.

4.    W piątek spotkanie KSM

5.    W niedzielę zaczynamy świętowanie Bożego Narodzenia od wieczerzy wigilijnej. Nie ma obowiązku zachowania postu, ale zachęcam, żeby w ten sposób przygotować się do wieczerzy wigilijnej.

6.    Wypadałoby, żeby o porządek wieczerzy wigilijnej zatroszczyli się mężowie i ojcowie jako głowa rodziny. Kobiety niech troszczą się o stół, a mężczyźni o modlitwę, Pismo św. opłatek, kolędy i życzenia.

IV.Przyszła niedziela

1.    Pasterka jak zwykle o 24:00. W dzień Bożego Narodzenia nie ma Mszy św. o godz. 8:30.

2.    Zaś w II dzień świąt, św. Szczepana – jak w niedzielę – 8:30, 10:00 i 12:00. W II dzień świąt taca na CARITAS.

3.    Zaraz po świętach chcę rozpocząć wizytę duszpasterską. Przypominam, że jest to plan i może się zmienić. Ostateczny program podawany będzie zawsze w niedzielę i drukowany w informatorze.

V.Inne sprawy

Za dwa tygodnie, w niedziele 31 grudnia po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie zelatorów lub przedstawicieli Kółek Różańcowych.