mod_vvisit_counterOd 1 IX 2011r.879325

sobota, 06 stycznia 2018 20:35

Ogłoszenia 2018-01-07

I niedziela 2018 roku – Niedziela Chrztu Pańskiego

I.W ubiegłą niedzielę i w tygodniu:

1.                  W poniedziałek powitaliśmy Nowy Rok. Daj Boże, żeby był to czas dobry dla każdego z naszej wspólnoty parafialnej. Życzę wszystkim parafianom, żebyśmy stawali się uczniami rozwijającymi się w przestrzeni naszej wiary i zaufania do Jezusa.

2.                  W piątek odwiedziłem chorych. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie. Moi drodzy, w związku ze spowiedzią I – piątkową chciałbym zwrócić uwagę, że kumulacja spowiedzi zachodzi przed Mszą św. o godz. 16:00. Bardzo proszę by osoby wybierające tą godz. przychodziły do kościoła znacznie wcześniej lub wybierały inny czas spowiedzi. Przypominam, że zachowujemy zasadę, że bez względu na ilość oczekujących spowiedź kończymy 5 min. przed rozpoczęciem Mszy św. Jeżeli jest taka potrzeba po zakończeniu Mszy dalej służymy w sakramencie pokuty.

3.                  W ubiegłym tygodniu dalej trwała wizyta duszpasterska. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie. Program kolędy na najbliższy tydzień podany jest w informatorze. Bardzo proszę o zwrócenie uwagi na godz. rozpoczęcia kolędy i na podjechanie samochodem na 10-15 min. przed początkiem kolędy.

4.                  Jeszcze uwaga o kolędzie ministranckiej. Dotarły do mnie głosy o nieodpowiednim zachowaniu kolędników. Zwracam uwagę, że ministranci zawsze chodzili w przygotowanych strojach, mieli dobrze przygotowane teksty i śpiewy, i zawsze byli pod opieką dorosłych. Jest bardzo prawdopodobne, że „nieodpowiednie zachowanie” kolędników dotyczyło jakiejś innej grupy nie mającej nic wspólnego z naszymi ministrantami.

II.Dzisiaj.

Po Mszy św. o godz. 10:00 - Jasełka w wykonaniu dzieci z naszej szkoły.

1.                  W poniedziałek – spotkanie Klubu Ojca. Panowie z Klubu zapraszają wszystkich panów. O godz. 19:30

IV.W przyszłą niedzielę

1.                  Opłatek Kółek Różańcowych. Msza św. za Kółka Różańcowe o godz. 10:00, później przejście do szkoły i tam dalsza część spotkania. Na opłatek zaproszeni są wszyscy członkowie KR, także młodzieżowego i dziecięcego (dzieci z rodzicami) a także sympatycy.

2.                  Jeżeli któreś z dzieci lub młodzieży zapomniało, to przypominam, że w piątek zaczynają się ferie zimowe.