Msze Święte w parafii :

Ogłoszenia 2018-02-11 PDF Drukuj Email
wtorek, 13 lutego 2018 05:31

Ogłoszenia 2018-02-11

I.W ubiegłą niedzielę i w tygodniu:

1.    Gościliśmy o. Filipa ze Hospicjum w Lublinie. Mam nadzieję, że te słowa które padły z ust ojca Filipa na temat przeżywania żałoby będą pomocą i drogowskazem dla wielu spośród was.

2.    Odwiedziłem chorych. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie.

3.    Wczoraj nasi ministranci wygrali turniej w Pilawie. Gratulujemy i dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu.

II.Dzisiaj.

1.    Spotkanie ojców dzieci przygotowujących się do I komunii – po Mszy o godz. 10:00

2.    Zmianka Kółka Różańcowego rodziców za dzieci – na plebanii po Mszy św. o godz. 10:00. Jeżeli ktoś ma wątpliwości, gdzie zostawić dzieci to podpowiem, że spotkanie ojców będzie zdecydowanie krótsze.

3.    Dzisiaj w kościele obchodzimy dzień chorego. W naszej parafii taki dzień z posługą dla chorych będziemy obchodzili w drugim dniu rekolekcji.

1.    Jutro drugie spotkanie kursu ALFA. W GOK o godz. 19:00. Zakończy się podobnie jak w ubiegły poniedziałek ok. godz. 20:00

2.    Rozpoczynamy Wielki Post.

a)     we środę rozpoczynamy wielki post: jest to środa popielcowa. Msze św. o godz. 7:20, 10:00 i o 18:00. Pamiętajmy, że we środę popielcową katolików obowiązuje post ścisły: powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i ograniczenie ilościowe do jednego posiłku do syta i dwóch do zaspokojenia pierwszego głodu.

b)    Przypominam, że okres Wielkiego Postu obowiązuje czwarte przykazanie kościelne: Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach

c)    Trudno sobie wyobrazić Wielki Post bez udziału w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach czy rekolekcjach. Droga Krzyżowa w naszym kościele w piątek o godz. 16:00 i o godz. 18:30. Gorzkie żale w niedzielę po sumie, a rekolekcje przed 3 niedzielą Wielkiego Postu czyli w dniach 2,3,4 marca..

IV. W przyszłą niedzielę

1.    Po Mszy św. o godz. 10:00 na plebanii zmianka Kółka Różańcowego Dzieci.

2.    Wieczorek, o 20:20 rożeniec za przyczyną bł. Karoliny.

V.Inne

1.    W informatorze kalendarium wydarzeń na czas wielkiego postu

2.    24 lutego, a więc za dwa tygodnie Kongres Różańcowy w Radzyniu Podlaskim. Doroczne, przepiękne wydarzenie. Myślę, że osoby które były w ubiegłym roku mogą potwierdzić jak bardzo ubogacające duchowo jest to wydarzenie. Zapisy na wyjazd prowadzi pani Grażyna Stułka. Bardzo serdecznie zapraszamy. – 24 lutego, w sobotę za dwa tygodnie.

3.    Jeszcze jedna sprawa. Podczas kolędy zwrócono mi uwagę, że ławki które stoją w przedsionku są zimne do siedzenia. Była sugestia dość mocna żeby je ocieplić. Myślę, że na sprawę trzeba popatrzeć trochę szerzej. Są takie momenty w czasie roku, takie wydarzenia, gdy przyda się nam trochę więcej miejsc siedzących w kościele. Są w salce na plebanii i w garażu ławki które na Triduum i święta można by przynieść do kościoła i znalazło by się w ten sposób więcej miejsc do siedzenia. A całkiem piękną sprawą byłoby gdyby znalazła się grupa panów którzy zatroszczyliby się, żeby te ławki z przedsionka, z garażu, i z salki oczyścić, wzmocnić, powyjmować niepotrzebne gwoździe i wytapicerować czyli ocieplić. Taki zimowo – wielkopostny dar dla wspólnoty parafialnej. Zapraszam do współpracy.